Katra māja dzīvo dārzā… Patiešām, ja mēs uzskatām māju par skaņdarbu, tad dārzs ir tās uvertīra. Ja mēs uzskatām māju par dārgakmeni, tad dārzs ir tās zaļā zelta ietvars. Ikviens koks, ikviens zieds, ikviens zāles stiebriņš kļūst par niansi, kas padara bagātāku mūsu namu – un līdz ar to arī mūsu dzīves telpu - vidi.

Unable to find the source directory (/home/gartenslv/public_html/images/stories/darzs_proj/), please check if your source directory exists

SAPNIS
Kāds ir Tavs sapņu dārzs? Mierīgs, kluss, noslēpumainu ēnu un atbalstu pilns?
Sapnim par dārzu vajadzētu dzimt reizē ar sapni par māju. Atcerēsimies, ka dārzs netop vienā dienā, pat ne vienā gadā, tāpēc papildiniet savus sapņus ar idejām – skicēm, žurnālos ieraudzītiem attēliem, ārzemju ceļojumos nofotografētām interesantām detaļām. Kad veidosiet savu dārzu, tas viss noderēs.PIRMĀ TIKŠANĀS

Pirms doties pie dārza ierīkotājiem, ir vērts pārdomāt dažus būtiskus jautājumus.

1. Kādas ir Jūsu ģimenes lielās, konceptuālās vēlmes (koku saglabāšana, ceļu izkārtojums, nepieciešamie elementi - bērnu laukums, atpūtas vieta, baseins u.c. svarīgas lietas)?
2. Sīkākas vēlmes (konkrētu augu sugu iekļaušana - ja tas būs iespējams -, kā arī citas idejas, kuras Jūs noteikti gribētu īstenot).

Ņemiet vērā, ka Jums būs jāvelta laiks skiču izpētei un apspriešanai, jāiedziļinās augu sortimentā, materiālu izvēlē (bruģa raksti, baseinu tehnoloģijas, apgaismojums, citi elementi). Jo vairāk laika Jūs veltīsiet dārzam, jo vairāk prieka tas Jums sagādās nākamajos gadu desmitos.

Diskusijās par dārza tapšanu iesaistiet visas ieinteresētās puses (vecākus, bērnus, arhitektu un pat mājdzīvniekus).

Saņemieties – Jums būs jāpieņem lēmumi, kas būtiski ietekmēs ainavu aiz Jūsu loga.


LĪDZI JĀŅEM (VĒLAMS)

1. Inženiertopogrāfiskais plāns.

Unable to find the source directory (/home/gartenslv/public_html/images/stories/topo/), please check if your source directory exists

2. Zemes robežu plāns (ja nav pieejams inženiertopogrāfiskais plāns).
3. Ēkas(u) fasāžu un stāvu plāni (ja ēka projektēta nesen, tad tādi Jums noteikti būs pieejami).
Unable to find the source directory (/home/gartenslv/public_html/images/stories/fasades/), please check if your source directory exists

4. Āderu plāns (ja tāds ir).
5. Ja Jūsu māja un dārzs ir ar vēsturi, tad ņemiet līdzi fotogrāfijas un citus pieejamos dokumentus.
6. Ja Jums nekā no tā visa nav, vienkāršā situācijā varam teritoriju uzmērīt paši.

Kad pieņemts lēmums par dārza tapšanu, nāciet ciemos pie Gartens speciālistiem. Jūs iepazīsieties ar Jūsu dārza ainavu arhitektu un projekta vadītāju. Jūs varēsiet iepazīties ar projektēšanas darbu gaitu, apskatīt skiču albumu un mūsu dārznieku veikuma fotogrāfijas. Mēs uzklausīsim Jūsu vēlmes un tad kopīgi apspriedīsim projektēšanas izmaksas, termiņus un citas detaļas.


SKIČU STADIJA
Pirms ķerties pie dārza dizaina skicēm, mēs lūgsim Jūs izrādīt savu zemesgabalu. Ja nepieciešams, mēs to uzmērīsim. Tiks veikta teritorijas apskate, izpēte un fotografēšana. Vienosimies par precīzām darbu izmaksām un Jūsu dārzam piemērotāko projektēšanas apjomu.
Pēc tam ainavu arhitekts piedāvās vairākus skiču variantus, kas būs papildināti ar bagātīgu vizuālo materiālu – fotogrāfijām, perspektīvu skicēm, materiālu demonstrējumiem. Skices tiks apspriestas ar Jums.

Tad būtu vēlams, lai Jūs kopā ar saviem tuvākajiem cilvēkiem veltītu laiku pārdomām, pastaigām pa nākotnes dārzu. Skices tiks pārzīmētas, uzlabotas, papildinātas, iespējams, pat burzītas un plēstas, tomēr noslēgumā mēs kopīgiem spēkiem nonāksim pie vienas gala skices, kuru Jūs apstiprināsiet. Šī skice arī pārtaps apstādījumu projektā.
Būs gadījumi, kad dārza vai tā daļas ierīkošanai pietiks ar dizaina skici.

Unable to find the source directory (/home/gartenslv/public_html/images/stories/skices/), please check if your source directory exists

Vizualizācijas
Unable to find the source directory (/home/gartenslv/public_html/images/stories/vizualizacijas/), please check if your source directory exists


PROJEKTS
Daudzos gadījumos būs nepieciešams tehniskais projekts. Projekts apkopos visu dārza ierīkošanai vajadzīgo informāciju:

• dārza ģenerālo plānu;
• apstādījumu plānu ar augu izvietojumu, dobju detalizācijām un augu sarakstiem;
• segumu plānu ar taku, ceļu, laukumu konfigurāciju, rakstiem, griezumiem;
• vertikālo un horizontālo piesaistes plānu;
• automātiskās laistīšanas plānu, ja tāds būs nepieciešams;
• dārza izgaismošanas shēmu;
• detālos plānus dažādiem labiekārtojuma elementiem;
• kopšanas instrukciju.

Privātmājas teritorijas labiekārtojuma tehniskais projekts. Piemērs.

 

Sabiedriskās teritorijas labiekārtojuma tehniskais projekts. Piemērs.


PROJEKTĒŠANAS IZMAKSAS
Katram projektam tiek izstrādāta individuāla projektēšanas darbu tāme. Darbu cenu sastādīs teritorijas lielums, sarežģītība, projektējamo sadaļu daudzums un detalizācija.

Orientējošas projektēšanas darbu izmaksas skatīt šeit!

Sīkākai informācijai: Jānis Buķelis 26425199, Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu

 

DĀRZA IERĪKOŠANAS DARBU TĀME
Ja vēlēsieties, varēsim izstrādāt izmaksu tāmi visu vai atsevišķu dārza ierīkošanas darbu veikšanai.

Kad projekts un izmaksu tāme saskaņota, jāsāk domāt par projekta realizāciju dzīvē. SIA "Gartens" piedāvā visus darbus, kas nepieciešami dārza ierīkošanā, kā arī nodrošina visu nepieciešamo tehniku un materiālus.

Protams, ir svarīgi apzināties, ka dārza ierīkošana ir ilgtermiņa investīcija, kas atmaksāsies visa mūža garumā, dodot prieku un atpūtu nama saimniekam un tā tuviniekiem, tāpēc rūpīgi jāpārdomā kvalitātes nozīme, jo īslaicīgs ietaupījums var sagādāt rūgtu vilšanos pēc dažiem gadiem un kāda dārza elementa (piemēram, zāliena) būtiska pārveide var izmaksāt ļoti dārgi.

copyright © Gartens.lv | S.P.Q.R.
SIA PC.Green