Jaunumi

Iestājoties siltākam laikam, mostas daba un cilvēciskā vēlme uzturēties dārzā. Lai vide, kurā uzturamies, būtu pievilcīga, jāķeras klāt pavasara kopšanas darbiem.

 

Zāliena kopšana pavasarī.

Tas ir viens no galvenajiem darbiem dārzā, kas jāveic pavasarī. Pavasarī, zālienu vajadzētu kārtīgi izgrābt, novākt gružus, pērnā gada lapas, zarus u.c. atkritumus. Grābjot, nedaudz tiks uzirdināta augsnes virskārta. Sekojoši būtu jāveic zāliena vertikulēšana, mēslošana, kaitīgo organismu ierobežošana.

 

Stādījumu kopšana.

Apsekojiet savus stādījumus! Dobes, līdzīgi kā zālienu, vajadzētu izgrābt un attīrīt no atkritumiem, kur nepieciešams, jāatjauno mulčas kārta, jāatsedz augi, kurus bija nepieciešams apsegt ieziemojot, piemēram, rozes. Pievērsiet uzmanību augļu kokiem, iespējams tiem jāveic vainagu formēšana. Veiciet stādījumu mēslošanu un kaitīgo organismu ierobežošanu.

 

Dīķi, strūklakas, ūdenstilpnes.

Ja Jūsu dārzā ir dīķis (arī dekoratīvs), strūklaka vai cita veida ūdenstilpne, tad pavasarī jāapseko arī šie dārza elementi. Problēmu nebūs, ja būsiet veikuši šo iekārtu ieziemošanu. Tomēr, pavasarī pārbaudiet kā darbojas strūklakas, apgaismojums. Iztīriet no ūdenstilpnēm netīrumus, ja nepieciešams, veiciet tilpņu mazgāšanu, ja uz ziemu ir bijis izlaists ūdens. Pārbaudiet ūdenstilpņu krastus, ja nepieciešams jāveic to atkārtota stiprināšana.

 

Laistīšanas sistēma.

Pārliecinieties vai Jūsu dārza laistīšanas sistēma ir darba kārtībā. Pavasarī, mitruma dārzā būs pietiekoši, bet brīdī, kad būs jāuzsāk laistīšana, var izrādīties, ka iekārtas nedarbojas vai arī vērojami defekti to darbībā. Sagatavojieties laikus sausajam vasaras periodam.

 

Ceļi, celiņi, taciņas.

Izstaigājiet un pārbaudiet, vai ziema nav ietekmējusi dārza segumu virsmas. Pavasaris ir īstais brīdis, lai konstatētu defektus un tos novērstu, lai iestājoties vasarai, Jums būtu prieks par skaisto dārzu un kvalitatīvajiem piebraucamajiem ceļiem, kā arī taciņām, pa kurām dosieties pastaigās savā dārzā.


Jautājiet speciālistiem.

Apsveicami, ja lielāko daļu vai pat visus kopšanas darbus, varat veikt pašu spēkiem. Tomēr, ja ir neskaidrības, ko darīt, kā darīt vai ar ko darīt, droši zvaniet Gartens speciālistiem. Uzņēmumā Gartens ir profesionāla, zinoša dārznieku komanda, kas spēs līdzēt gan ar padomu, gan izpildot pavasara kopšanas darbus. Sīkāka informācija šeit!

Ja spēka pietiek, bet nav ar, ko, Gartens var palīdzēt iznomājot nepieciešamo tehniku un tehnisko aprīkojumu, lai veiktu zināmu daļu kopšanas darbu (piemēram, zāliena vertikulieris). Sīkāka informācija šeit!

 

 

Lai izdodas!

SIA “Gartens”  komanda

 

2014. gada darbu sezona aizvadīta. Šis bija rosības un izdošanās pilns, objektiem un notikumiem bagāts gads. Notikušajā dalīties gribas, bet izlasīt svarīgākos, nozīmīgākos ir grūti. Esam strādājuši gan vērienīgos objektos - Latvijas Nacionālās bibliotēkas teritorijas labiekārtošanā, Nacionālā botāniskā dārza jauno oranžēriju un teritorijas labiekārtošanā Salaspilī, Siguldas un Jelgavas ielās, skvēros, gan tikpat nozīmīgos privātmāju dārzos, terasēs. Likuši visdažādākās bruģakmens mozaīkas, stādījuši košākās dobes, staltākos dzīvžogus, ierīkojuši sulīgākos zālienus. Daudz ir padarīts.

Liels paldies klientiem un partneriem par sadarbību!

copyright © Gartens.lv | S.P.Q.R.
SIA PC.Green