Jaunumi

Decembris ir laiks, kad dārzs ir sagatavots ziemai. Visi augi, kurus nepieciešams apsegt un ieziemot, ir ieziemoti, lapas nogrābtas, viss sapucēts un sagatavots pārziemošanai. Tomēr daži darbi ir jāveic arī sniegotajā laikā. Ir jāseko, vai sniegs, kas mūs priecē, nav par smagu augiem. Vajadzētu laiku pa laikam izstaigāt dārzu un nopurināt sniegu no augiem. Īpašu uzmanību pievēršot vertikālajiem skujeņiem. Smags sniegs var nolauzt augiem zarus! Vēl nav par vēlu parūpēties, lai tieši pie Jūsu loga ziemā klauvē zīlīte vai kāds cits putniņš, kurš ziemās uzturas te pat mūsu Latvijā.

Lai skaista ziema!

Iestājoties siltākam laikam, mostas daba un cilvēciskā vēlme uzturēties dārzā. Lai vide, kurā uzturamies, būtu pievilcīga, jāķeras klāt pavasara kopšanas darbiem.

 

Zāliena kopšana pavasarī.

Tas ir viens no galvenajiem darbiem dārzā, kas jāveic pavasarī. Pavasarī, zālienu vajadzētu kārtīgi izgrābt, novākt gružus, pērnā gada lapas, zarus u.c. atkritumus. Grābjot, nedaudz tiks uzirdināta augsnes virskārta. Sekojoši būtu jāveic zāliena vertikulēšana, mēslošana, kaitīgo organismu ierobežošana.

 

Stādījumu kopšana.

Apsekojiet savus stādījumus! Dobes, līdzīgi kā zālienu, vajadzētu izgrābt un attīrīt no atkritumiem, kur nepieciešams, jāatjauno mulčas kārta, jāatsedz augi, kurus bija nepieciešams apsegt ieziemojot, piemēram, rozes. Pievērsiet uzmanību augļu kokiem, iespējams tiem jāveic vainagu formēšana. Veiciet stādījumu mēslošanu un kaitīgo organismu ierobežošanu.

 

Dīķi, strūklakas, ūdenstilpnes.

Ja Jūsu dārzā ir dīķis (arī dekoratīvs), strūklaka vai cita veida ūdenstilpne, tad pavasarī jāapseko arī šie dārza elementi. Problēmu nebūs, ja būsiet veikuši šo iekārtu ieziemošanu. Tomēr, pavasarī pārbaudiet kā darbojas strūklakas, apgaismojums. Iztīriet no ūdenstilpnēm netīrumus, ja nepieciešams, veiciet tilpņu mazgāšanu, ja uz ziemu ir bijis izlaists ūdens. Pārbaudiet ūdenstilpņu krastus, ja nepieciešams jāveic to atkārtota stiprināšana.

 

Laistīšanas sistēma.

Pārliecinieties vai Jūsu dārza laistīšanas sistēma ir darba kārtībā. Pavasarī, mitruma dārzā būs pietiekoši, bet brīdī, kad būs jāuzsāk laistīšana, var izrādīties, ka iekārtas nedarbojas vai arī vērojami defekti to darbībā. Sagatavojieties laikus sausajam vasaras periodam.

 

Ceļi, celiņi, taciņas.

Izstaigājiet un pārbaudiet, vai ziema nav ietekmējusi dārza segumu virsmas. Pavasaris ir īstais brīdis, lai konstatētu defektus un tos novērstu, lai iestājoties vasarai, Jums būtu prieks par skaisto dārzu un kvalitatīvajiem piebraucamajiem ceļiem, kā arī taciņām, pa kurām dosieties pastaigās savā dārzā.


Jautājiet speciālistiem.

Apsveicami, ja lielāko daļu vai pat visus kopšanas darbus, varat veikt pašu spēkiem. Tomēr, ja ir neskaidrības, ko darīt, kā darīt vai ar ko darīt, droši zvaniet Gartens speciālistiem. Uzņēmumā Gartens ir profesionāla, zinoša dārznieku komanda, kas spēs līdzēt gan ar padomu, gan izpildot pavasara kopšanas darbus. Sīkāka informācija šeit!

Ja spēka pietiek, bet nav ar, ko, Gartens var palīdzēt iznomājot nepieciešamo tehniku un tehnisko aprīkojumu, lai veiktu zināmu daļu kopšanas darbu (piemēram, zāliena vertikulieris). Sīkāka informācija šeit!

 

 

Lai izdodas!

SIA “Gartens”  komanda

 

copyright © Gartens.lv | S.P.Q.R.
SIA PC.Green